Як відбувається ранній розвиток малюка?

22 января 2010

Період, коли зв’язки між клітинами формуються найбільш активно – це період від народження до трьох років. В цей час утворюється приблизно 70-80% таких синапс. І в міру того, як вони розвиваються, зростають можливості мозку. Вже в перші шість місяців після народження мозок досягає 50% свого дорослого потенціалу, а в три роки 80%. Звичайно, це не означає, що мозок після трьох років перестає розвиватись. До трьох років в основному розвивається задня частина мозку, а в чотири роки в цей складний процес вступає та частина, яка називається «лобні долі».

Такі здібності, як мислення, потреби, творчість, почуття розвиваються після трьох років, але вони використовують базу, сформовану саме від народження і до 3 років!

Таким чином, якщо в перші три роки не утворилась міцна база, безглуздо вчити, як нею користуватись. Це все одно, що намагатися досягти хороших результатів, працюючи на старому комп’ютері. Це все одно, що чекати хорошого врожаю від дерева, яке не поливали, не обробляли, не доглядали належним чином.

Виписуючи з пологового будинку, молоду маму лікар детально інструктує, що робити з малюком до 1 року. Тобто, перший рік дитини традиційно орієнтований на правильний догляд за пуповиною, підмиванням, умиванням, купанням, слідкуванням за випорожненнями малюка, режимом сну і прогулянок, введенням прикорму, дотриманням графіку щеплень і доглядом за хворою дитиною.

З трьох років дитину вже можна вести у дитсадочок для того, щоб вона гралася з ровесниками, вчилася спілкуванню, дружила, вчилася і розвивалася. А тепер оглянемося назад і запитаємо себе: «А як пройшли перші три роки життя дитини? Чи були реалізовані її пізнавальні потреби? Чи розвивався її інтелект? Чи стимулювався розвиток її здібностей, закладених природою?»

У більшості випадків можна з упевненістю сказати, що ні. І справа не стільки в лінощах батьків чи в дефіциті часу, стільки в не інформованості людей, які взяли на себе відповідальність бути батьками чи вихователями.

Діти, яким забезпечили ранній розвиток, приголомшують дорослих своїми досягненнями:

Коли говорять про «ранній розвиток», то мають на увазі інтенсивний розвиток здібностей дитини у віці від 0 до 3-4 років. Педагоги-новатори вважають, що наші діти починають вчитися занадто пізно – якраз в той період, коли мозок уже перестає рости (біля 7 років). Так невже справді необхідно починати вчити малюка в такому ніжному віці?

Так, треба! Справа в тому, що одразу після народження дитячий організм починає бурхливу діяльність: розвиваються зір, слух, нюх, смак, дотик: дитині необхідно пристосовуватися до нових умов. Отримання інформації для дитини стає життєвою необхідністю. Його мозок весь час працює – вчиться сприймати оточуюче середовище і робити висновки. Він витримує такі навантаження, які не можна порівняти з тими, які дозволяють собі дорослі. Методики раннього розвитку якраз і існують для того, щоб пояснити дорослим механізми роботи головного мозку, та допомогти малюкам справлятися з цим нелегким завданням.

«А навіщо впроваджувати методики раннього розвитку?» Відповідь можна дати таку:

  • Можливості людського мозку недооцінені і використовуються недостатньо;
  • Вважається, що рання звичка до інтелектуальної праці є щепленням на все життя від непотрібних зваб сучасного світу;
  • Життя малюка стане змістовним, яскравим, з відкриттями і радістю пізнання;
  • Діти, які отримали ранній розвиток, можуть збагатити людство новими об ємами знань.

Зробіть своєму малюку гарний подарунок. Ні, не Барбі, й не електромобіль. Вони швидко набридають і ламаються. Ваш подарунок буде на все життя. Розвивайте інтелект і творчі здібності дитини, подаруйте йому безліч корисних знань і міцне здоров’я.

Глен Доман, який лікував дітей з важкими черепними травмами, зробив відкриття: через здорові ділянки мозку можна впливати на ушкоджені. Наприклад, паралізованим дітям стимулювали зір, показували картинки й карточки зі словами.

І діти вчилися читати, потроху повзати, а потім ходити. Заняття проводились безперервно.

Згодом з’ясувалось, що хворі чотирирічні діти читають і рахують краще, ніж «нормальні» семирічні. І тоді виникло питання: «А що робили із звичайними, здоровими дітьми в той час, коли діти з тяжкими мозковими травмами їх випереджають? Хто здогадався?

Відповідь до смішного проста і сумна: «Щоб дитина виросла посередністю, з нею не треба робити НІЧОГО»!

А насправді в житті все відбувається саме так! Ось чому наше суспільство щороку поповнюється людьми зі слабким здоров’ям, низькою культурою і посереднім інтелектом.

Випускники школи Глена Домана розумні, виховані, точно знають, чого їм хочеться в житті, і готові домогтися всього на світі. І це заслуга їх небайдужих, трудолюбивих батьків, а не результат особливої обдарованості чи серйозних матеріальних внесків.

Ранній розвиток дитини не ставить своєю метою виховання геніїв. Єдиною метою раннього розвитку є надання дитині такої освіти, щоб вона мала глибокий розум, здорове тіло, виховати її кмітливою і доброю. Масару Ібука стверджує, що всі люди, якщо вони не мають фізичних вад, народжуються приблизно однаковими. Відповідальність за розподіл дітей на розумних і дурнів, забитих і агресивних лягає на виховання. Будь-яка дитина, якщо їй дати те, що треба і тоді, коли треба, має вирости кмітливою і з твердим характером.

Ранній розвиток часто зводиться до того, щоб завантажити дитину інформацією чи навчити читати й писати в ранньому віці. Але найбільш важливим є розвиток уміння міркувати, оцінювати, сприймати. Для цього немає спеціальних програм, і тільки те, як поводяться батьки і няня, що вони роблять і відчувають, як розмовляють з малюком, може сформувати особистість дитини. Так, дитина, вихована нетовариською, насупленою людиною, буде завжди не в гуморі, а вихована неохайною людиною, буде завжди неохайна.

З точки зору Масару Ібуки, дитині дають слухати хорошу музику і вчать грати на скрипці не для того, щоб виростити з нього видатного музиканта. Його навчають іноземній мові не для того, щоб виховати геніального лінгвіста, і навіть не для того, щоб підготувати його в «хороший» дитсадок і початкову школу. Головне – розвинути в дитині її безмежні потенційні можливості.

На жаль, більшість дорослих недооцінюють можливості дітей раннього віку, їх жагучій потребі в отриманні нової інформації, вважаючи, що до школи є ще досить багато часу, і займатися з дитиною у цьому віці ще рано. Активну підготовку до школи починають тільки за рік до вступу в 1 клас. Але на той час, на жаль, у дитини вже відбулася зупинка психічного розвитку, згасла пізнавальна активність, а організовані для неї експрес-заняття приводять до перевантаження й перевтоми, які у подальшому викликають негативне ставлення до навчання, батьків, вчителів і школи.

Толмачова Тамара Василiвна
Кадровое агентство «ЕЛПОС»
 

Просмотров(19117)   Комментариев(0)   Оставить комментарий

Детский языковой лагерь Mortimer English club едет в Болгарию.
Детский языковой лагерь Mortimer English club едет в Болгарию. 17 июня 2015

Возможность провести прекрасно отпуск в Болгарии и подучить английский язык с помощью веселых игр и без особых усилий – предоставляет молодёжный детский лагерь Mortimer English Club.

Просмотров (13379)
Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Жовтень"!
Багато таборів на світі, але такий, як наш – один.
Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Жовтень"! Багато таборів на світі, але такий, як наш – один. 29 мая 2015

Дитячий заклад оздоровлення та відпочинку "Жовтень" запрошує активну молодь на відпочинок впродовж літнього сезону 2015 року.

Просмотров (12200)
Отдых на острове Самуи, в Таиланде
Отдых на острове Самуи, в Таиланде 21 июля 2014

Здесь есть все для любителей позагорать под солнышком на пляже, или же окунуться в суматоху клубной жизни и шумных развлечений.

Просмотров (13524)

Имя:

e-mail:

Подписаться на получение уведомлений о новых отзывах:

Комментарий:

Обновить код

Код подтверждения:

(Ваш отзыв появится после проверки редактора)